Google
Blog > Komentarze do wpisu

Emirates wreszcie do Warszawy

Nareszcie! Po raz pierwszy od bardzo wielu lat oferta warszawskiego lotniska poszerzy się o loty nieobecnego wcześniej na polskim rynku globalnego przewoźnika. O planowanym uruchomieniu połączeń z Warszawą poinformowały wczoraj linie Emirates!

Na tego typu informację czekaliśmy w Aeroplanie od bardzo dawna, wielokrotnie przy tym narzekając na lotniczą zaściankowość naszego kraju. W końcu jednak nadeszły tak oczekiwane dobre wiadomości - Warszawa (i Polska) pojawi się w końcu w siatce połączeń pozaeuropejskiego globalnego przewoźnika. I to jednego z tych, którzy zaliczani są do najlepszych na świecie!

Od 6 lutego 2013 r. na warszawskie Okęcie latać zacznie z Dubaju Emirates! Przewoźnik połączenie obsługiować będzie airbusem A330-200 w trójklasowej konfiguracji. Lot EK179 wylatywać będzie z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju codziennie o 7:30 i lądować w Warszawie o 10:45. Powrotny EK180 startować będzie o 13:50 i docierać do emirackiego hubu o 22:15. Lot trwać będzie ok. 6 godzin.

Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim nie jest to, że Warszawa zyska bezpośrednie połączenie z Dubajem. Z punktu widzenia potencjalnego pasażera znaczne ciekawszy jest dostęp do gigantycznej siatki połączeń arabskiego giganta. Emirates to obecnie 124 obsługiwane trasy i flota prawie 180 nowoczesnych samolotów. Co więcej, to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się linii lotniczych na świecie - tylko w tym roku przewoźnik zaczął latać do tak różnych miejsc jak Rio de Janeiro, Buenos Aires, Dublin, Lusaka, Harare, Dallas, Seattle, Ho Chi Minh i Lizbona. A zanim jego samoloty pojawią się w Warszawie, uruchomione zostaną jeszcze trasy do Adelajdy, Perth i Lyonu.

Emirates jest też jednym z największych operatorów europejskiego superjumbo - airbusa A380. Firma właśnie poinformowała, że tym największym samolotem pasażerskim świata zamierza, od 1 grudnia, latać także między Dubajem i Moskwą.

czwartek, 05 lipca 2012, zwirekiwigura

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: