Google
Blog > Komentarze do wpisu

Qatar w oneworld?

Qatar Airways będzie pierwszą z wielkich arabskich linii lotniczych, która przystąpi do jednego z trzech globalnych sojuszów przewoźników. Jej wybór padł na oneworld...

Taką informację podała wczoraj agencja prasowa Reuters, powołując się na "źródła zbliżone do oneworld". I to mimo, że dzień wcześniej szef Qatar Airways - Akbar al-Baker - powiedział, że powtarzające się już od jakiegoś czasu informacje o wejściu kierowanego przez niego przewoźnika do tego sojuszu "są tylko plotkami" i Qatar niczego takiego "nie planuje".

Informatorzy Reutersa twierdzą tymczasem, że oficjalna informacja o planowanym przystąpieniu przewoźnika z Dauchy do oneworld, zostanie ujawniona już w najbliższy poniedziałek w Nowym Jorku. Na zaplanowanej na ten dzień konferencji prasowej mają być obecni m.in. szef sojuszu, Bruce Ashby, a także bossowie największych, należących już do niego linii lotniczych: Willie Walsh kierujący IAG (holding do którego należy British Airways i Iberia), oraz Tom Horton - szef American Airlines.

Gdyby rewelacje Reutersa rzeczywiście się potwierdziły, zmieniłoby to radykalnie dynamikę globalnych sojuszy lotniczych, dając oneworld pozycję światowego lidera. Qatar Airways to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych świata. Ma w tej chwili flotę ponad 100 samolotów, którymi - ze swego hubu w Dausze - lata do ponad 120 miast na wszystkich kontynentach (poza Antarktydą). Regularnie jest też umieszczana w rankingach najlepszych przewoźników świata.

Od 5 grudnia Qatar Airways latać będzie także do Warszawy - loty z i do Dauchy wykonywane będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty airbusem A320.

Z kolei oneworld to obecnie drugi (po Star Alliance) największy globalny sojusz przewoźników. Należą do niego Air Berlin, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines, Qantas, Royal Jordanian i S7 Airlines. Dodatkowo, w trakcie procesu przystępowania do oneworld są już Malaysia Airlines i SriLankan Airlines.

środa, 03 października 2012, zwirekiwigura

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Qatar w oneworld! z Aeroplan
No i okazuje się, że Reuters miał rację. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy , że wbrew dementi kierownictwa Qatar Airlines agencja prasowa twierdziła, że ten arabski przewoźnik przystąpi do sojuszu one world. Dzisiaj mamy potwierdzenie. Oto oficjalny ... »
Wysłany 2012/10/08 21:10:09
Komentarze
2012/10/03 21:48:39
No nie pogniewalbym sie. oneworld to moj ulubiony sojusz.
-
milena19215
2015/11/27 10:58:30
Uwielbiam latać samolotem, kiedy tylko mogę korzystam z lotów widokowych. Kiedyś nawet byłam na kursie pilota samolotu, ale ostatecznie nie zdobyłam licencji pilota samolotowego.